دوربین فاصله یاب لیزری

  دوربین فاصله یاب لیزری

  فاصله یاب لیزری فاصله یاب لیزری برسر مدل TrueView 6×25 LR625 به راحتی می تواند در عرض چند ثانیه توسط لیزر بی ضرر برای چشم انسان فاصله دقیق تا 800 متر را تعیین کند. این دوربین همچنین تونایی اندازه گیری سرعت تا 300 کیلومتر بر ساعت را هم دارد.

   

   

   

   دوربین فاصله یاب لیزری ابزاریست که از پرتو لیزر برای یافتن دوری پدیده‌ها بهره می‌برد. عمومی‌ترین گونۀ دوری سنج لیزری براساس زمان پرواز نمونه به وسیله فرستادن یک پالس لیزر در یک باریکه پرتو به سوی جسم و اندازه‌گیری زمان پرتو تا بازگشت به فرستنده کار می‌کند.

  فاصله سنج‌ها یک فاصله دقیق را برای اهدافی که دورتر از فاصلهٔ شلیک مستقیم هستند برای تیراندازها و توپخانه‌ها فراهم می‌کنند. آن‌ها همچنین می‌توانند برای تلفیق و مهندسی نظامی هم استفاده شوند.

  فاصله سنج‌های نظامی دستی در محدوده‌های ۲ تا ۲۵ کیلومتری عمل می‌کنند و با دوربین‌های دو چشمی و تک چشمی ترکیب می‌شوند. وقتی فصله سنج با یک قطب نمای مغناطیسی دیجیتال (DMC) و انحراف سنج ترکیب شود می‌تواند گرای مغناطیسی، شیب، و ارتفاع (طول) اهداف را فرا هم کند. بعضی از فاصله سنج‌ها همچنین می‌توانند سرعت اهداف را نسبت به مشاهده‌کننده تعیین کنند. بعضی دیگر از فاصله سنج‌ها کابل یا ارتباط بی‌سیمی دارند که آن‌ها را قادر می‌سازد که داده هایشان را به سایر تجهیزات مثل رایانهٔ کنترل آتش بفرستند. بعضی مدل‌ها همچنین امکان اضافه کردن مدل‌های دید در شب را ارائه می‌کنند. اکثر فاصله سنج‌ها از باتری‌های استاندارد یا قابل شارژ استفاده می‌کنند.

   

  فاصله سنج‌های لیزری همچنین می‌توانند در چندین صنعت مثل ساختمان، نوسازی و املاک به جای متر استفاده شوند. در حالیکه برای اندازه‌گیری یک فضای بزرگ مثل یک اتاق در یک مسیر مستقیم بدون مانع با متر نیاز به دو نفر است، با یک وسیلهٔ اندازه‌گیری لیزری می‌توان این کار را با یک نفر آن هم تنها با نیاز به یک مسیر دید انجام داد. ابزار اندازگیری  لیزری نوعاً توانایی تولید بعضی محاسبات را دارند مثل مساحت یا حجم یک اتاق.

  علاوه برهمه این ها دوربین می تواند زوایا را هم برای شما اندازه گیری کند. اندازه جمع جور، بسیار کم و سهولت در استفاده این دوربین برسر را به عنوان همراهی مناسب در پیاده روی، شکار، بازی گلف و یا انواع فعالیت های دیگر در فضای باز معرفی کرده است.

  برای بررسی، مشاهده و مقایسه جدیدترین و بهترین دوربین ها به دسته بندی دوربین های فاصله یاب لیزری در دسته  اپتیک فروشگاه اینترنتی زردکوه مراجعه نمایید.

  کمپانی برسر در تولید این دوربین های فاصله یاب از جدید ترین تکنولوژی ها و بهترین متریال استفاده کرده است که باعث شده است نه تنها این دوربین ها اندازه گیری دقیق و بی نقصی داشته باشند، بلکه مقاومت فیزیکی قابل قبولی نیز از خود نشان می دهند و عمر مفید بالایی نیز دارند.

  از دیگر ویژگی های ممتاز و منحصر به فرد این دوربین می توان به باتری قلیایی 9 ولت، لیزر کلاس یک (بی ضرر برای چشم) و همچنین دارا بودن نمایشگر LCD اشاره کرد. این محصول هم مصارف تفریحی در گردش و طبیعت و هم مصارف کاربردی در ورزش هایی مانند تیراندازی دارد.

  قابلیت تشخیص فاصله، سرعت و زاویه باعث شده است تا این فاصله یاب برای کارهای مهندسی نیز بسیار مفید باشد و انتخاب مناسبی برای فعالان این حوزه به شمار رود.

   

  فاصله یاب لیزری کاربردهای فراوانی در مشاغل و ماموریت های مختلف دارد.

  گاهی اوقات تخمین دقیق فاصله امری بسیار ضروری بوده ما باید مد نظر قرار گیرد.

  با تخمین دقیق فاصله میتوان زمان رسیدن به اهداف و یا فاصله اهداف با خودمان را مشخص نماییم.

  در برخی ورزش ها همانند گلف تخمین فاصله بسیار کاربردی می‌باشد