ایکس ری خودرویی

  ایکس ری خودرویی

  دستگاه ایکس ری خودرویی X-Ray این دستگاه برای اسکن وسایل نقلیه به وسیله اشعه ایکس طراحی شده و قابلیت بررسی خودروها تا ارتفاع 2.7 متر و طول 2.6 متر را دارد. همانند مدل های مشابه، تشخیص کالاهای ممنوعه مانند مواد مخدر، سلاح، مهمات، مواد منفجره، حیوانات و انسان و کالای قاچاق جاسازی شده را دارد.

   

   

   

   

  سیستم های بازرسی خودرو با اشعه ایکس دستگاههایی هستند که می توانند مواد غیرقانونی را شناسایی کنند. دستگاه ایکس ری خودرویی میتواند فضای داخلی خودروهای سواری، وانت، وانت های کوچک را جستجو، اسکن و مشاهده کند. سیستم تصویربرداری خودرو با اشعه ایکس شامل سیستم های شناسایی خارجی، مواد ممنوعه، سلاح های انفجاری و غیره است.

  اسکنرهای خودرویی یک نوع از دستگاه xray هستند که با استفاده از تابش پرتوهای X به راحتی انواع وسایل نقلیه کوچک و بزرگ را اسکن کرده و محتویات و اشیاء پنهان شده در قسمتهای مختلف آن را نشان می‌دهند. این تجهیزات در ابعاد و سایزهای مختلف تولید می‌شوند.

  دستگاه های ایکس ری خودرویی معمولاً‌ به دو گروه اسکنر مخصوص خودروهای سبک و کوچک مانند سواری و وانت، و اسکنر مخصوص خودروهای بزرگ و سنگین مانند کامیونت‌ها تقسیم می‌شوند.

   

   

   

   

   

   

  دستگاه ایکس ری خودرو با هدف نظارت بر کالاهای موجود در یک خودرو مورد استفاده قرار می‌گیرد.  شناسایی تصاویر در این دستگاه بر اساس چگالی مختلف مواد در داخل کانتینر و خودروها صورت می‌گیرد. دستگاه ایکس ری خودرو نفوذپذیری قابل قبولی داشته و تصاویر گرفته شده همگی دارای وضوح خوبی می‌باشند.

   

   

   

   

   

  کلیه سازمان‌ها و ارگان‌های دولتی و خصوصی که در طی روز مراجعین بسیاری دارند نیاز بسیاری برای تهیه این محصولات پیدا می‌کنند. بازرسی بدنی افراد و نظارت بر کالاهای موجود در خودروها به زمان بسیاری نیاز دارند. حال اگر امکان پاسخگویی در مدت زمان اندکی فراهم نشود حجم ترافیکی بسیاری از افراد و خودروها را شاهد خواهیم بود.

   به منظور مبارزه با تروریسم، قاچاق مواد مخدر و قاچاق کالا، از بازرسی اشعه ایکس برای اسکن وسایل نقلیه و افراد استفاده می شود. حوادث مربوط به مسائل امنیتی اغلب در وسایل نقلیه یافت می‌شود. به همین دلیل است که امروزه استفاده از دستگاه ایکس ری خودرویی به طور فزاینده ای ترجیح داده میشود.