گیت کنترل تردد شیشه ای

  گیت کنترل تردد شیشه ای

  گیت کنترل تردد شیشه ای از انواع گیت کنترل تردد است که موانع آن از جنس شیشه هستند. گیت تردد شیشه ای به دلیل سرعت مناسب و عملکرد ساده در بسیاری از مکان ها از جمله ادارات، سازمان های دولتی، مترو و... مورد استفاده قرار می گیرد.

  گیت کنترل تردد شیشه ای یا گیت مترویی

  انواع گیت کنترل تردد برای حفظ امنیت و نظارت بر تردد‌ افراد در سازمان ها، ادارات، ایستگاه های مترو و قطار و…مورد استفاده قرار می گیرند. گیت های کنترل تردد موانعی فیزیکی هستند که با اتصال به سیستم اکسس کنترل برای نظارت بر عبور و مرور در مکان های مختلف کاربرد دارند. گیت تردد شیشه ای از مدل های پرکاربرد گیت کنترل تردد است. موانع فیزیکی در این نوع  گیت از جنس شیشه و بدنه آن از جنس استیل هستند. گیت های کنترل تردد شیشه ای، انواع مختلفی دارند که معمولا بر اساس نحوه عملکرد گیت، مدل قرار گیری شیشه در کابین گیت و یا محل کاربرد گیت نام گذاری می شوند. این گیت ها به دلیل عملکرد سریع و دقیق برای مکان های پرتردد گزینه های مناسبی هستند. برای آشنایی با نحوه عملکرد و مزایا و معایب گیت تردد شیشه ای در ادامه با ما همراه باشید.

   

  ویژگی گیت ها چیست؟

  در گیت های شیشه ای معمولا از فناوری تشخیص به کمک نور مادون قرمز استفاده می شود تا از عبور ناگهانی افراد از زیر یا روی گیت با صدور هشدار جلوگیری شود. همچنین وجود سنسور های مختلف از جمله سنسور صحت عبور امنیت گیت شیشه ای را چند برابر کرده است.  گیت کنترل تردد شیشه ای در حالت عادی بسته است یعنی موانع شیشه ای مسیر عبور افراد را مسدود می کنند. زمانیکه هویت فرد توسط اکسس کنترل تایید شود باله های گیت حرکت می کنند و افراد می توانند از گیت عبور کنند. این گیت کنترل تردد قابلیت اتصال به انواع دستگاه حضور و غیاب  از جمله دستگاه تشخیص چهره، اسکن اثر انگشت و کارتخوان را دارد. کارایی مناسب در کنار ظاهر زیبا و سرعت بالا از ویژگی های شاخص گیت شیشه ای به حساب می آیند.

   

   

  گیت تردد مترویی چیست؟

   از آنجایی که حرکت موانع شیشه ای در گیت تردد شیشه ای به صورت خطی است. می‌توان ارتفاع شیشه ها را از پایین ترین سطح کابین گیت تا یک متر بالای بدنه اصلی گیت ادامه داد. هر اندازه که طول شیشه ها بلند تر باشد، سطح امنیت گیت افزایش خواهد یافت. گیت های تردد مترویی مانند گیت های کشویی به صورت اسلایدی باز و بسته می شوند با این تفاوت که طول باله های شیشه ای در این نوع گیت بلند تر است. در گیت مترویی از دو مانع مستطیل شکل شیشه‌ای بلند استفاده‌ شده است. استفاده از این شیشه های بلند که از کابین گیت بیرون زده اند ایمنی عبور و مرور را افزایش می دهد. در گیت های مترویی از شیشه های بلندتر استفاده شده است تا از عبور افراد بدون پرداخت وجه یا بلیط ممانعت به عمل آید. چون در مترو به منظور تسریع عبور و مرور افراد معمولا از کارت های بدون تماس برای تایید عبور افراد استفاده می شود، گیت های مترویی معمولا به دستگاه کارتخوان مجهز هستند.

   

   

  گیت تردد شیشه ای در چه مکان هایی استفاده می شود؟

  به دلیل عملکرد سریع، این مدل گیت مترویی بیشتر مناسب استفاده در مکان های شلوغ و پرازدحام است. از جمله مکان هایی که از گیت کنترل تردد شیشه ای برای کنترل عبور و مرور و حفظ امنیت استفاده می شود می توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • استادیوم و باشگاه ورزشی
  • ایستگاه های قطار و مترو
  • مراکز صنعتی و کارخانه ها
  • دیتا سنترها
  • ادارات و سازمان های دولتی و خصوصی
  • مراکز درمانی و بیمارستان ها
  • دانشگاه ها و موسسات آموزشی   

   

   

  سخن پایانی

  گیت کنترل تردد شیشه ای از انواع گیت کنترل تردد است که موانع آن از جنس شیشه هستند. گیت تردد شیشه ای به دلیل سرعت مناسب و عملکرد ساده در بسیاری از مکان ها از جمله ادارات، سازمان های دولتی، مترو و… مورد استفاده قرار می گیرد. گیت های شیشه ای بر اساس نحوه عملکرد، نحوه طراحی و محل کاربرد به انواع مختلفی تقسیم می شوند.

  گیت های کنترل تردد مترویی و اداری از متداول ترین انواع گیت تردد شیشه ای هستند.

   

   

  برای مشاوره و هرگونه سوال میتوانید با همکاران ما در سایت سوپر اسکنر پلاس تماس حاصل فرمایید 

  شرکت :  02144739383 

   شماره بخش فروش :   09114600221 

   همکاران ما به صورت تمام وقت در خدمت شما عزیزان خواهند بود .