جی پی اس خودرویی مدل TK103B

  جی پی اس خودرویی مدل TK103B

  ردیاب خودرو یا همان جی پی اس خودرو ، دستگاه کوچکی است که داخل انواع اتومبیل نصب می‌شود و با استفاده از سیستم موقعیت‌یابی جهانی (GPS) موقعیت خودرو را ردیابی می‌کند. ردیاب‌های خودرو بسته به ویژگی‌هایشان از نظر اندازه و قیمت متفاوت هستند.

   

   

   

   

  ردیاب خودرو یا همان جی پی اس خودرو چیست؟

   

  ردیاب خودرویی یا همان جی پی اس خودرویی ، دستگاه کوچکی است که داخل انواع اتومبیل نصب می‌شود و با استفاده از سیستم موقعیت‌یابی جهانی (GPS) موقعیت خودرو را ردیابی می‌کند. ردیاب‌های خودرو بسته به ویژگی‌هایشان از نظر اندازه و قیمت متفاوت هستند.

  ردیاب خودرو دستگاهی است که در انواع خودروهای ایرانی و خارجی نصب شده و موقعیت مکانی لحظه‌ای خودرو را از طریق سیم‌کارت داخل آن به تلفن همراه مالک وسیله نقلیه اعلام می‌کند. این دستگاه کاربردی در صورت سرقت وسیله نقلیه، با ارسال هشدارهایی چون هشدار روشن شدن خودرو و حرکت، سرقت خودرو را بلافاصله به اطلاع مالک می‌رساند.

  قابلیت ضدسرقت بودن به این صورت عمل می‌کند که جی پی اس اطلاعات موقعیت مکانی لحظه‌ای خودرو را به گوشی تلفن همراه مالک به وسیله پیامک یا تماس تلفنی ارسال کرده و محل دقیق خودرو را به ایشان اطلاع می‌دهد. صاحب خودرو این امکان را دارد که با استفاده از اپلیکیشن، از راه دور خودروی خود را خاموش کرده و دست سارقین را از آن کوتاه کند.

  برخی از ردیاب‌ها با باتری داخلی کار می‌کنند که به آن‌ها آهنربایی یا مگنتی گفته می‌شود، درحالی‌که برخی دیگر به سیم‌کشی خودرو متصل می‌شوند.

   

  ردیاب خودرو چه کاری را انجام می‌­دهد؟

   

  این سیستم شامل شبکه‌ای از ماهواره‌هایی است که به‌دور زمین می‌چرخند و اصطلاحاً به آن   است، گفته می‌شود. این ماهواره‌ها در سال ۱۹۶۰ برای اولین‌بار توسط کشور آمریکا به جهت کاربردهای نظامی پرتاب شد. با اینکه در سال‌های بعد توسط کشورهای مختلف سامانه‌های پیشرفته‌ای در فضا ایجاد شد؛ اما جی‌پی‌اس همچنان موقعیت خود را تثبیت شده می‌دید‌. جی پی اس TK103B یک ردیاب جی پس اس  می‌تواند توسط کنترل‌کنندگان آن برای تعیین محل قرار گرفتن خودرو و گزارش وضعیت ترافیک استفاده شود. همان‌طور که گفته شد این شبکه متشکل از ماهواره‌هایی است که با شبکه جهانی ناوبری ماهواره‌ای یا GPS ارتباط می‌گیرند تا اطلاعاتی در مورد مکان فعلی، جهت، زمان و سرعت خودروی موردنظر ارائه دهد.

   

   

  ردیاب خودرو چگونه کار می‌کند؟

   

  امروزه افراد بیشتری از این فناوری برای به‌ دست‌ آوردن اطلاعات و همچنین حفظ ایمنی خودروهای خود استفاده می‌کنند. سیگنال‌های ورودی توسط گیرنده‌های جی‌پی‌اس، ردیابی شده و زمان و سرعت حرکت آن‌ها محاسبه می‌شود. جالب است بدانید برای ردیابی جی‌پی‌اس همیشه نیازی به استفاده از اینترنت نیست و فقط باید سیستم به مکان‌نما مجهز باشد.

  همان‌گونه که گفتیم برای تعیین مکان، بهترین ابزار ردیاب جی‌پی‌اس است. این ردیاب از فرایندی به نام فرایند سه‌لایه استفاده می‌کند. در این فرایند از موقعیت سه‌جانبه جی‌پی‌اس، فاصله آن از زمین برای تعیین طول و عرض جغرافیایی، ارتفاع و زمان استفاده می‌شود. در خودرو ردیاب معمولاً توسط کانکتور، عیب‌یابی داخلی می‌شود. سپس اطلاعات جمع‌آوری شده را به نرم‌افزاری خاص منتقل می‌کند و به کاربر اجازه می‌دهد داده‌ها را تجزیه‌و‌تحلیل کند. همه این داده‌ها به‌شکل صوتی و تصویری روی سیستم مانیتورینگ خودرو نمایش داده می‌شود.

   

   

  از ویژگی های مهم این دستگاه ردیاب میتوان به سبک بودن(120گرم) و حمل آسان ، برق ورودی 12v-24v DC، نشانگر LED،هشدار قطع برق ،سنسور هشدار از راه دور ،دارای کنترل از راه دور ، دارای اپلیکشن ردیابی اندروید و ios ، قابل اتصال به شوک سنسور و یا دزدگیر اتومبیل،مشاهده موقعیت خودرو به صورت لحظه به لحظه بر روی سایت ردیابی و…میتوان اشاره کرد.