راهبند ضد تروریستی ROAD BLOCKER

  راهبند ضد تروریستی ROAD BLOCKER

  راهبند ضد تروریستی ROAD BLOCKER این راهبند ها در اماکن حساس امنیتی ، دولتی و یا شرکت های بزرگ مورد استفاده قرار میگیرد. عملکرد سیستم بگونه ای است که از ورود هر نوع خودرو با هر سرعتی جلوگیری نموده و باعث انهدام کامل وسیله نقلیه می گردد. گیت ضد انتحاری در ابعاد مختلف تولید می گردد.

  راهبند ضد تروریستی ROAD BLOCKER

  راهبند ضد تروریستی ROAD BLOCKER


  راهبند ضد تروریستی ROAD BLOCKER،این راهبند ها در اماکن حساس امنیتی ، دولتی و یا شرکت های بزرگ مورد استفاده قرار میگیرد. عملکرد سیستم بگونه ای است که از ورود هر نوع خودرو با هر سرعتی جلوگیری نموده و باعث انهدام کامل وسیله نقلیه می گردد.
  گیت ضد انتحاری در ابعاد مختلف تولید می گردد.

  گیت ضد انتحاری - گیت ضد تروریستی - راهبند ضد تروریستی و ضد انتحاری

   

  برای مسدود کردن مسیرهای خاص معمولا از راهبند ضد انتحاری و ضد تروریستی  استفاده میشود. این وسیله در زمانی مورد استفاده قرار میگیرد که سازمان و یا مکان حساس در معرض ورود خوروهایی به جهت خرابکاری باشند که سریعا مسیر را بر روی آنها مسدود می گردد . 

  عملکرد گیت های ضد انتحاری

  گیت های ضد تروریستی  در ورودی اماکن نصب شده و در حالت معمولی فعال است و مانع عبور وسایل میشوند؛ و پس از کنترل خودرو ها توسط تیم حراستی دستگاه پایین آمده و خورو عبور می کند.

  البته بالا یا پایین بودن راهبند ضد تروریستی به سیاست سازمان بکارگیرنده بستگی دارد. 

  در بعضی از اماکن با حساسیت امنیتی پایینتر ممکن است وضعیت راهبند همواره در حالت خوابیده باشد و مسیر عبور باز باشد. و هر گاه هشدارهای امنیتی از طریق مراجع ذیصلاح اعلام گردد به حالات فعال در خواهند آمد.

  ساخت و جنس گیت ضد عبور

  گیت های انتحاری از جک های هیدورلیک با کیفیت بالا ساخته شده که با سرعت خیلی بالایی عمل میکنند. از فولاد برای استحکام بدنه گیت ها استفاده شده است که در زمان برخورد با وسایل نقلیه سنگین دچار آسیب نشود و بتواند به فعالیت خود بعد از برخورد هم ادامه دهد.

  همچنین این گیت ها دارای پمپ تخلیه آب بوده که در مواقع باران و ... فعال شده و آب درون چاله گیت را فورا تخلیه می نماید.

  اشکال گیت های ضد انتحاری

  گیت های ضد انتحاری و ضد عبور در اشکال مختلف تولید و ارائه می شود اعم از:

  •     گیت های ضد انتحاری کف خواب
  •     گیت های ضد انتحاری ستونی
  •     گیت های ضد انتحاری نیزه ای
  •     گیت های ضد انتحاری کف خواب نیزه دار
  •     و…

   

  قابلیت گیت های ضد عبور

  گیت ضد انتحاری یا ضد عبور دارای قابلیت های زیادی است که در ادامه به آن پرداخته ایم؛

  • متوقف شدن وسیله بعد از برخورد با گیت
  • فولاد و استیل با ضخامت بدنه و شاسی گیت
  • موتور آلمانی با کیفیت
  • در زمان قط برق، جک دستی آن را میتوان باز و بسته کرد.
  • در زمان قطع برق، از سیستم خلاص کن برای عبور وسایل نقلیه استفاده میشود.
  • ماج صنعت آذر دارای گارانتی و خدمات پس از فروش می باشد

  راهبند پارکینگ چیست

  برای دانستن این سوال که راهبند پارکینگ چیست باید بگوییم به موانعی که با کمک آن از دسترسی همگان به اماکن مهم جلوگیری می شود راهبند پارکینگ می گویند.

  شاید ابهامی برای شما وجود داشته باشد که راهبند پارکینگ چیست، راهبند پارکینگ به دروازه هایی می گویند که به وسیله ی آن میتوان کنترل بیشتری را روی ورودی و خروجی های خودرویی اعمال کرد، با راهبند پارکینگ مسائل امنیتی  حفاظتی بسیار بالا می رود.

  به جرات میتوان گفت که یکی از الزامات پارکینگ ساختمان های اداری و یا خصوصی، به طور کلی مکان های مهم که تردد در آن زیاد می باشد راهبند هوشمند پارکینگ می باشد.

  در ابتدا راهبند پارکینگ دستی بوده و به وسیله یک اپراتور این راه باند ها باز و بسته می شدند، اما در ادامه راهبند پارکینگ اتوماتیک و راهبند هوشمند پارکینگ اضافه شده و کاره بسیاری از افراد را راحت تر از قبل کرد.

  امروزه مدار راهبند ها به گونه ای طراحی شده است که بتوان آنها را به انواع کنترل تردد هوشمند در پارکینگ ها مجهز کرد.راهبند پارکینگ دارای یک بوم افقی از جنس آلومینیوم محکم می باشد. راهبند خودرویی به عنوان یک سد برای ورود افراد و اتومبیل های غیر مجاز می باشد، این بوم به یک پایه ثابت متصل می باشد که در آن پایه موتور اصلی AC و گیربکس و پیستون های قفل کننده وجود دارد.

   

  راهبند پارکینگ دستی چگونه کار می کرد

  راهبند پارکینگ دستی به این صورت بود که یک لوله آهنی سنگین و بزرگ قرار داشت که سرتاسر مسیر ورود را مسدود می کرد و به وسیله ی یک قرقره و دستگیره جابه جا میشد و در این صورت نگهبان و اپراتور بتید همیشه و تمام مدت در کنار دستگیره قرار می گرفت تا در هنگام ورود افراد راهبند را با دست باز و بسته کند.

   

  راهبند پارکینگ اتوماتیک چیست؟

  راهبند اتوماتیک به راهبندی گفته می شود که اپراتور به صورت دستی عملی را انجام نمیدهد و تمام کارها به صورت اتوماتیک انجام می شود.

  اپراتور در پشت دستگاه قرار گرفته و با فشردن دکمه راهبند پارکینگ باز و بسته می شود.

   راهبند اتوماتیک بازویی بر اساس سیستم محرک به دو دسته الکترومکانیک و الکتروهیدرولیک تقسیم می شود.

  راهبند هوشمند پارکینگ دارای سیستم محرکه الکترومکانیک با استفاده از نیروی محرکه موتور ها کار می کند.

  راهبند الکتروهیدرولیک با استفاده از فشار روغن کار میکند و به همین دلیل دارای فشار بالاتری می باشد. و این در حالی است که هیچ مایعی در راهبند الکترومکانیک استفاده نشده است.

   

  انواع راهبند پارکینگ چیست

  • راهبند پارکینگ اهرمی: یا بازویی رایج ترین نوع راهبند ها می باشند، از یک ستون عمودی کوتاه و از یک ستون افقی بلند تشکیل شده اند، از نظر قیمت و کیفیت راهبند پارکینگ اهرمی گزینه مناسبی می باشد. از نظر تامین امنیت و نظارت بر رفت و آمد ها جزو راهبند های سرآمد هستند
  • راهبند ستونی و یا راهبند پارکینگ بولار: یکی دیگر از نوع راهبند هوشمند پارکینگ، راهبند ستونی می باشد. این راهبند پارکینگ با نوع اهرمی بسیار متفاوت می باشد. راهبند پارکینگ ستونی به این صورت عمل کرده که چندین ستون در زمین قرار داده شده اند که در زمان ورود خودرو به مجموعه این ستون ها به پایین رفته و هم سطح زمین می شود و بعد از تردد ستون ها بالا آمده و سر جای خود قرار میگیرند. راهبند ستونی از مقاومت بالایی برخوردار می باشد لحظه برخورد خودرو با راهبند ستونی تا سرعت 80 کیلومتر بر ساعت مشکلی پیش نخواهد آمد.
  • راهبند پارکینگ تاشو: این مدل برای زمانی مناسب می باشد که محل قرارگیری راهبند خودرویی در قسمت ورودی سقف پارکینگ کوتاه بوده و و عملا نمی توان از راهبند پارکینگ استفاده کرد. راهبند پارکینگ تاشو بسیار کاربردی بوده و در مجتمع های اداری، تجاری، پارکینگ های طبقاتی و.... بسیار دیده شده است.
  • راهبند پارکینگ تلسکوپی: این نوع راهبند ها طول اهرمشان قابل تغییر می باشد و امکان افزایش طول آنها وجود دارد.

   

  خرید راهبند پارکینگ

  برای انتخاب خرید راهبند پارکینگ باید عوامل مختلفی را در نظر بگیرید. ابتدا باید مکان مورد استفاده و موارد مورد نیاز را در نظر بگیرید. عواملی دیگری که باید در نظر بگیرید عبارتند از:

  1. طراحی: طراحی مناسب برای مکان مورد استفاده بسیار مهم می باشد.
  2. هزینه: از دیگر عوامل مهم هزینه آن می باشد که افراد باید با توجه به بودجه شان دست به خرید بزنند.
  3. عملکرد: هر راهبند بر اساس کارخانه و کشور سازنده اش عملکرد متفاوتی دارند.
  4. جنس بدنه: بسته به محل نصب راهبند پارکینگ در شرایط آب و هوایی متفاوت، باید جنس بدنه مناسب برای محیط باشد.
  5. استحکام و امنیت بالا: در بعضی از شرایط که خطر ورود مجرمان وجود دارد باید امنیت آن برای عدم ورود مجرمان بالا باشد.
  6. سهولت و راحتی کار افراد: معمولا برای افراد سهولت و راحتی کار با دستگاه اهمیت دارد. پس یکی از معیار های خرید راهبند پارکینگ همین مورد می باشد.
  7. ضمانت و گارانتی: بسیاری از کمپانی ها برای فروش راهبند پارکینگ ارائه می دهند.

   

  نصب راهبند پارکینگ

  یکی از مواردی که بسیاری از خریداران به آن توجه نمی کنند، نصب راهبند است. به طوری که بسیاری از افراد ابتدا اقدام به خرید می کنند و سپس برای  نصب تصمیم می گیرند.

  برای نصب راهبند پارکینگ باید گزینه های زیر در نظر گرفته شود.

  • محل نصب راهبند پارکینگ نباید به گونه ای باشد که امکان تردد و عبور و مرور برای افراد و اشخاص عادی سلب نشود.
  • بهترین مکان نصب راهبند پارکینگ کنار اتاق نگهبانی می باشد به صورتی که فرد نگهبان به راحتی بتواند راهبند پارکینگ را کنترل کند.
  • برای مکان های مسقف باید راهبندی باشد که بتوان مورد استفاده قرار داد.
  • برای راهبند بولار این نکته بسیار مهم و حائز اهمیت می باشد که ارتفاع راهبند هرچقدر باشد باید به همان میزان زمین حفر شده باشد.

   

  قیمت راهبند پارکینگ

  در بالا با مفاهیمی مانند: راهبند پارکینگ چیست و انواع راهبند پارکینگ صحبت کردیم. قیمت راهبند پارکینگ به عوامل مختلفی از جمله نوع کارکرد این دستگاه، نوع استفاده و... بستگی دارد. شرکت سوپر اسکنر پلاس تولید کننده ی بهترین راهبند پارکینگ در ایران می باشد و با بالاترین کیفیت راهبند ها را به دست مشتریان عزیز می رساند.