تابلو ایست دستی

  تابلو ایست دستی

  تابلو ایست دستی راهنمایی رانندگی تابلو ایست دستی همان تابلوی ترافیکی است که برای توقف و هدایت اتومبیل‌ها استفاده می‌شود. در یک طرف تابلو عبارت ایست و طرف دیگر عبارت آهسته مشاهده می‌شود.

  تابلو ایست دستی یکی از ده‌ها تابلو ترافیکی هشداری است که آگاه‌سازی و هدایت رانندگان را برای پلیس میسر می‌کند. درج کلمه ایست در یک سمت تابلو و آهسته در سمت دیگر، سطح کارایی و تأثیر تابلو را نیز افزایش داده است. همچنین انتخاب متریال پلاستیکی فشرده و نشکن برای این محصول، استفاده از آن را آسان کرده است‌.

  تابلو راهنمایی رانندگی ایست دستی در موقعیت‌های حساس ترافیکی، رانندگان را از خطرات احتمالی آگاه کرده و آنان را به کاهش سرعت دعوت می‌کند. در واقع این تابلو به عنوان ابزار اساسی برای کنترل ترافیک در موقعیت‌های خطرآفرین جاده‌ای شناخته می‌شود.

   

  تابلو ایست دستی

  تابلو ایست دستی همان تابلو ایست پلاستیکی دایره‌ای است که یک طرف آن ایست و در طرف دیگر عبارت آهسته مشاهده می‌شود. تابلو هشدار ایست دستی همان گونه که از نامش پیداست برای ایجاد هشدار و آگاه‌سازی رانندگان وسایل نقلیه در شرایط ترافیکی حساس استفاده می‌شود. این محصول پرکاربرد پلاستیکی دوتکه، از دو قسمت مجزا تابلو و دسته توخالی تهیه شده  است که حمل و جابه‌جایی را برای کاربر آسان می‌کند.

   

  این محصول به‌موجب جنس پلاستیک به‌کاررفته در ساختارش، سبک، مقاوم و بادوام است. در واقع تولیدکنندگان به‌منظور افزایش کارایی محصول، از متریال سبک و نشکن برای تولید آن استفاده کرده‌اند. ازاین‌رو تابلو مذکور دارای وزن سبک است.

   

  جنس و ساختار منحصربفرد تابلو ایست دستی

  تابلو ایست دستی یکی از تجهیزات پلاستیکی ترافیکی مخصوص نیروهای راهنمایی‌ورانندگی است. این تابلو همان‌طور که از نامش پیداست، دسته‌ای کوتاه دارد که ایجاد هشدار را آسان می‌کند. تابلو ترافیکی ایست دستی از پلاستیک روشن مستحکم تهیه شده است. به‌کارگیری متریال نو در تولید این محصول سبب افزایش استحکام و کیفیت آن می‌شود.

  معنی انگلیسی ایست و آهسته در زیر کلمات فارسی دو طرف تابلو نیز با حروف لاتین درج شده است. علاوه بر این، نصب برچسب‌ شبرنگ رده مهندسی براق  روی نوشته‌ها، سبب افزایش انعکاس نور و افزایش دید رانندگان می‌شود. ویژگی‌های این محصول به موارد مذکور محدود نمی‌شوند، برخی دیگر از خاصیت‌های منحصربفرد تابلو دستی ایست به شرح ذیل هستند:

  • تعبیه بند پارچه‌ای برای تسهیل نگهداری تابلو
  • ایجاد خطوط عمودی و افقی برای پیشگیری از تعریق دست و تسهیل نگهداری تابلو
  • جنس مقاوم به تابش نور خورشید
  • مقاوم به تغییرات دمایی هوا
  • مقاومت بالا در مقابل ضربه و فشار
  • سبک و خوش‌دست
  • ظاهر زیبا و شکیل  

  کاربرد تابلو ایست پلیس دستی

  کنترل وسایل نقلیه در موقعیت‌های ترافیکی حساسی چون ایست و بازرسی، حوادث جاده‌ای و ... به تجهیزات خاصی چون تابلو راهنمایی رانندگی ایست دستی نیاز دارد. در چنین موقعیت‌هایی نیروهای پلیس انتظامی و راهنمایی رانندگی با استفاده از این تابلو، رانندگان را به کاهش سرعت و توقف دعوت می‌‌کنند. علاوه بر این از تابلو‌های ایست دستی در حوادث جاده‌ای مانند تصادف، ریزش کوه، انسداد مسیر و ... برای آگاه‌کردن رانندگان از وجود خطر و هدایت به مسیر درست استفاده می‌شود. کاربرد این تابلو تنها به موارد فوق محدود نمی‌شود و در جاده‌های در حال احداث و در دست تعمیر استفاده می‌شود.