دستگاه گشت ونگهبانی افلاین

  دستگاه گشت ونگهبانی افلاین

  دستگاه گشت و نگهبانی دستگاهی است که بازرسی و گشت زنی را بسیار راحت کرده و باعث افزایش سرعت بازرسی میشود . مزایای این دستگاه شامل گزارشات کامل و دقیق،شیفت های دقیق و منظم نگهبانان و نظارت بر عملکرد نگبانان است .

   

   

   

   

  دستگاه گشت و نگهبانی چیست؟

  حفظ امنیت و حراست از اماکن حساس از مهم‌ ترین دغدغه های مدیران سازمان ها، مراکزصنعتی، کارخانه ها و… است. سیستم گشت و نگهبانی یکی از امکاناتی است که در کنار تجهیزات کنترل تردد نقش مهمی در حفظ امنیت اماکن دارد. این سیستم دارای قابلیت‌های متنوعی است که به فعالیت تیم بازرسی سرعت و دقت بیشتری می بخشد. در بسیاری از سازمان ها، کارخانه ها و واحدهای تولیدی بزرگ از این سیستم هوشمند برای بهبود کیفیت گشت زنی و حفاظت مطمئن از اموال و املاک استفاده می شود. در ادامه این مقاله اطلاعاتی بیشتری پیرامون دستگاه گشت و نگهبانی، نحوه عملکرد و مزایای آن ارائه می شود.

   

  نحوه عملکرد دستگاه گشت و نگهبانی چگونه است ؟

  دستگاه گشت و نگهبانی یک سیستم چند کاره است که به بهبود کیفیت عملکرد پرسنل نگهبانی کمک می کند. وظیفه این دستگاه تدوین برنامه های مدون برای سرکشی و مراقبت از اماکن و محوطه های حساس است. روی این دستگاه سنسور اسکن اثر انگشت وجود دارد که برای ثبت حضور پرسنل بازرسی مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه با صدور هشدار، انجام به موقع وظایف نگهبانان را یادآوری می کند. هم چنین عملکرد هوشمند سنسورهای این دستگاه از حوادثی مانند سرقت، انفجار، آتش سوزی و… جلوگیری می کند.

  نحوه ی عملکرد دستگاه گشت و نگهبانی به چه صورت میباشد؟

  در واقع برای استفاده از دستگاه گشت و نگهبانی در ابتدا تعدادی تگ RFID در مکان های مختلف تعریف می شوند. این مکان ها همان نقاطی هستند که نگهبانان باید  مرتبا به آنجا سرکشی کنند. تنظیمات دستگاه به گونه ای است که زمان سرکشی از اماکن مورد نظر را به نگهبانان یادآوری می کند. زمانی که نگهبانان با در دست داشتن دستگاه، از مناطق مورد نظر بازدید می کنند؛ تگ های RFID به کمک امواج رادیویی و به وسیله ریدر دستگاه خوانده می شوند. پس از خواندن موفقیت آمیز تگ های RFID پیام reading successful روی نمایشگر دستگاه نمایش داده می شود. اطلاعات مربوط به تگ ها و عملکرد پرسنل در دستگاه ذخیره و سپس به نرم افزار کنترل تردد پرسنل منتقل می شود. مدیران می توانند به راحتی به این اطلاعات در نرم افزار دسترسی پیدا کنند. این دستگاه در تمام مراحل با صدور آلارام یا ویبره نگهبانان را از وضعیت موجود آگاه می کند.

  به طور مثال در زمان مقرر سرکشی و یا هنگام اسکن موفقیت آمیز تگ های RFID دستگاه  آلارم  صادر می کند. بدین ترتیب تگ های RFID مانند نگهبان هوشمند عمل می کنند و تمامی اطلاعات لازم از طریق دستگاه برای نرم افزار ارسال می شود. هم چنین سنسور اثرانگشت این دستگاه به منظور احزار هویت تیم نگهبانی مورد استفاده قرارمی گیرد و امکان نظارت مدیران بر عملکرد پرسنل بازرسی را فراهم می آورد. سایر سنسورهای تعبیه شده در این دستگاه نیز در شرایط اضطراری و هنگام حوادثی مانند سرقت، انفجار و… هشدارهای لازم را صادر می کنند.

   

  از دستگاه گشت و نگهبانی در چه مکان های استفاده می شود؟

  دستگاه گشت و نگهبانی برای  تمام مکان هایی که به سرکشی و نگهبانی از محوطه های حساس نیاز دارند قابل استفاده است. در واقع هر کجا که برای حفاظت از اموال و اماکن نیاز به گشت زنی باشد، می توان به کمک این دستگاه گشت زنی را با دقت و سرعت بیشتری انجام داد. از جمله مهم ترین مکان هایی که از سیستم گشت و نگهبانی هوشمند برای حفظ امنیت و بهبود کیفیت گشت زنی استفاده می کنند می توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • صنایع تولیدی
  • کارخانه های بزرگ
  • پالایشگاه های نفت و پتروشیمی
  • اماکن امنیتی
  • شرکت های تجاری بزرگ
  • انبارهای عمومی و خصوص
  • برخی از ارگان ها و ادارات